O mnie

O mnie

Piotr Kościelniak jestem psychoterapeutą, specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłem 4 letnie szkolenie w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Obecnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, jako psychoterapeuta uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach czy superwizując swoją pracę pod okiem certyfikowanych superwizorów / certyfikat PTP, EAP, PIPI / zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Polskiej Rady Psychoteraii.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w różnych placówkach na przestrzeni wielu lat. Pierwszym miejscem, w którym uczyłem się i odbywałem praktyki, to Szpital Psychiatryczny – Tworki. Muszę przyznać, że od samego początku ujęło mnie , to miejsce. Wspomnienia, które zachowałem, to otwartość i chęć współpracy. No i oczywiście, niezapomniane rozmowy z personelem i pacjentami. Kolejne miejsce, to Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi oraz Szpital Bródnowski – Oddział Psychiatryczny gdzie przebywali czasami pacjenci ze Środowiskowego Domu. To miejsca gdzie dużo dobrego doświadczyłem. Mogłem zobaczyć, jak funkcjonują takie placówki i poznać masę ciekawych ludzi. Począwszy  od osób, które tam pracowały, po pacjentów, którzy przez wiele lat chorowali na schizofrenię, czy choroby afektywne. Następnym miejscem na mojej drodze zawodowej, to MONAR / MARKOT – ośrodek dla osób bezdomnych, wykluczonych społecznie i uzależnionych od różnych środków psychoaktywnych. Miejsce gdzie każdy, kto pracuje w placówce i pomaga innym powinien to miejsce zobaczyć. Miejsce wielu kultur i dużych kontrastów. W tym miejscu pacjenci pokazali mi na swoich przykładach skrajności, jakich człowiek może doświadczyć. Z dużą wdzięcznością wspominam Oddział i Poradnię Uzależnień na Targówku i Pradze. Te miejsca  chyba najbardziej pozwoliły mi rozwinąć skrzydła, jako psychoterapeucie. Prowadząc psychoterapię indywidualną, grupową i szereg warsztatów.

Ta droga doprowadziła mnie do tych miejsc, w których jestem obecnie. Jednym z takich miejsc jest Szpital św. Anny w Piasecznie. Pracuję tam w Poradni Uzależnień i Poradni Zdrowia Psychicznego. Kolejne miejsce, to prywatna praktyka w centrum Warszawy.

Chciałbym podziękować, tym miejscom i tym ludziom, których spotkałem na swojej drodze przez te wszystkie lata.

Pracuję w nurcie Integratywnym, który łączy w sobie elementy innych modalności, takich jak; ericksonowska, psychodynamiczna, systemowa, Gestalt, poznawczo – behawioralna, praca z ciałem, hipnoza, Mindfulness.

Wyznaję podejście holistyczne, które cechuje się całościowym spojrzeniem na człowieka. Opierając się na założeniu, że stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie wpływają na siebie i że należy leczyć cały organizm, a nie tylko jego chorą część. To spojrzenie pozwala na indywidualne dopasowanie metod pracy do potrzeb pacjenta, tak by zmiana była trwała i niosąca w efekcie zadowolenie i satysfakcję z życia.

Odbyłem szkolenia z zakresu:

– Praca z ciałem w zdrowiu i osobistej przemianie, Kraków 2016

– Psychoterapia pacjentów z zaburzeniami jedzenia, Kraków 2014

– Psychoterapia zaburzeń lękowych, Kraków 2014

– Hipnoza kliniczna w psychoterapii (stopień podstawowy), Kraków 2014

– Hipnoza kliniczna w psychoterapii (stopień zaawansowany), Kraków 2014

– Psychoterapia par, Kraków 2014

– Diagnoza kliniczna DSM-lV-TR, Kraków 2012

– CERTYFIKAT Specjalisty Psychoterapii Uzależnień, Warszawa 2012

– Psychoterapia depresjii, Kraków 2011

– Psychoterapia i poradnictwo, Kraków 2011

– Studium Pomocy Psychologicznej, Warszawa 2006

– Studium Terapii Uzależnień, Warszawa 2006