Psychoterapia par, małżeńska

Oferta skierowana jest do par, małżeństw, które aktualnie są w kryzysie. Doświadczają czegoś trudnego, zarówno psychicznie, jak i emocjonalnie. A próby podejmowane, by uzdrowić związek spełzły na niczym.

Mieszanina różnych myśli i uczuć sprawia, że trudno nam dobrze, w sposób trafny i właściwy ocenić sytuację, w której się znajdujemy.

Nagromadzenie wielu sytuacji, słowa wypowiedziane w złości, czy milczenie, które trwa tygodniami. Wszystko to, zaczyna nabrzmiewać w naszych głowach, sercu i staje się niedozniesienia lub dochodzi do tak zwanego tumiwisizmu.

Analizowanie po wielokroś tych samych wydarzeń, czy szukanie rozwiązań w labiryncie własnego umysłu, często doprowadza do zmęczenia materiału. W tym zmęczeniu napotykamy na treści, które są wypełnione żalem, złością, poczuciem krzywdy i bardzo szybko następuje zwrot sytuacji i z szukania rozwiązania przechodzimy do wojenki i oddalenia się od pojednania.

By móc przerwać tą powtarzającą się analogie, która odgrywa się w związku niczym zdarta płyta, potrzebna jest trzecia osoba. Taką osobą często jest terapeuta, który pokazuje w czym jest aktualnie związek.

Terapia ma na celu:

  • lepsze zrozumienie, co aktualnie dzieje się w tym związku
  • zobaczenie, jak wygląda komunikacja
  • na ile są realizowane potrzeby i oczekiwania
  • czy są akceptowane różnice wynikające z subiektywnego widzenia rzeczywistości.
  • akceptacja swoich odmienności
  • zobaczenie na ile związek ma energię do dalszego bycia ze sobą